Oto Tamiri

BURSA OTO TAMİRİ

Oto Arıza Ve Çözümleri

 

Kullanılan otomobillerde ne gibi arızalar meydana gelir? Bu arızaların tamiri nasıl olur? Vb sorularına cevabı Bursa Oto Tamiri sayfamızda cevaplar vermeye çalışacağız. Aşağıdaki başlıkları inceleyelim;

Motor arızaları sebepleri,

Motor sorunları nelerdir,

Duyar arızaları,

Arabalar hakkında kısa bilgiler,

Ön takım sorunları, ön takımdan gelen sesler,

LPG sorun ve çözümleri,

LPG gaz ayarı, enjeksiyon arızası,

Araç tekleme sorunu,

Stop etme sorunu,

Motor neden çalışmıyor sorusu,

Araba tekliyor sorunu,

Fazla yakıt tüketimi,

Şarj dinamosu,

Marş motoru,

ABS,

Fren sistemi, baskı, balata

Enjeksiyon arızası,

Yağ yakma,

Supap ayarı,

 

Motor arızaları sebepleri?  Motor sorunları nelerdir? 

Motor arızalarının birçok sebepleri olabilir. Bazı sorunların çözümünü bursa oto tamiri sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için sitemizde ki yazılar bölümünden faydalanabilir ya da bizimle iletişime geçebilir siniz.

Otomobillerde Termostatın arızalanmasının nedeni sürekli açık ya da sürekli kapalı kalabilir. Sürekli açık kalırsa motor çok geç ısınır ve motorun soğuk çalışmasına neden olur. Termostatın sürekli kapalı kalması durumunda su devir daim yapamaz ve hararetin yükselmesine sebep olabilir ki bu daha büyük sorunların başlangıcıdır.
Radyatör üzerinde bulunan fan’ın çalışmaması yine hararetin yükselmesine ve motorun zarar görmesine neden olur.

  Ön Takım Sorunları ve Ön Takımdan Gelen Sesler, 

Araç hareket halinde iken direksiyonu sağa, sola çevirirken ses geliyorsa muhtemel sorun aks kafalarından ya da rotillerden kaynaklı olabilir. Bu gibi durumda can ve mal güvenliğinizi tehlikeye sokabilir. Araç hareket halinde iken aks’ın yerinden çıkması ya da rotilin kopması durumunda otomobil hakimiyeti kaybedilecek ve araç kontrolden çıkarak büyük tehlike oluşturabilir. Aracın ön takım parçalarının ve aks ların düzenli aralıklarla kontrollerinin yapılması ve gerekli görüldüğü takdirde yenilenmesi güvenlik açısında son derece önemlidir.

                                                      Fren sistemi, baskı, balata sorunları ve çözümleri

Araç hareket halinde iken frene basınca ses geliyorsa muhtemelen fren balatası bitmek üzere ya da balatanın çok sert durumda olduğu sonucu çıkar. Sonuç olarak frenler iyi tutmaz ve fren mesafesi uzar.
Balans Ayarı; Fren disklerinde eğilme ya da bükülme varsa özellikle 80-90 km ve üzeri hızla giderken frene basınca direksiyonda tireme meydana gelir.
Otomobillerin fren hortumlarının belli ömürleri olduğu ve fren yağının sızması durumunda frenlerin tutmaya bileceğini bilmelisiniz. Gerekli kontrollerini yaptırarak olası soruna sebep vermeden önleminin alınması gerekir. Bursa Oto Tamiri servisimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.